.

Srpen 2013

Péče o červené vlasy

4. srpna 2013 v 0:35 | Christeena |  Jako z časopisu
Jakožto dlouhodobá nositelka červených vlasů si vám dovoluji doporučit pár typů. Teď sice jsem už po roce asi 2 měsíce zpátky na brunetku, ale plánuji, že se k rehedce zase vrátím, či přenejmenším něco s vlasy zase spáchám. Nicméně musím podotknout, dneska má červenou hlavu každá druhá, a je taky pravda, že červená sluší málo komu. A ty odrosty jsou příšerné... Každopádně vím, jak je těžká je údržba o barvičku, rozhodla jsem se s vámi podělit o nákup na tomto serveru- http://www.vmd-drogerie.cz/ . Který mě celý vyšel na nějakých 500,- což je více jak líbivá cena za červené tužidlo, barvu na vlasy, 6% peroxid, červený melírovací prášek, 2 spreje na vlasy, 1 barevný šampon a balení červené masky na vlasy. Nejde o žádné strhující značky, ale o výrobky, které se dají sehnat v klasických drogeriích jako třeba Jasmín, nebo Teta, akorát ještě o něco výhodnější. Tak se na ně podíváme detailně, a trochu si je rozpytváme. :) A taky se omlouvám za nekvalitu fotek, každopádně to ovlivní akorát jen kvalitu blogu (Což vám může být upřímně jedno) ale tak pro vaši představu a ukázku to postačí :) (A to je pro vás hlavní).


Začneme červeným tužidlem zleva od značky Élyseé...
Přiznám se, bylo to moje první červené tužidlo. A jsem spokojená :) Hlavně s výsledkem. Moc se mi líbí barvička. Nebarví do oranžové červené, jako spíše do studenější červené s růžovějším podtónem, což si myslím, že mě osobně sluší více :). Výdrž na vlasech byla taky fajn, lepší než jsem očekávala. Tak alespoň 3-4 umytí a to nejmíň. Akorát třeba když jsem měla bílou košili, tak jsem ji potom měla růžovou jak se ta barva otírala, ale to šlo v pořádku vyprat. A taky mi zrůžověly bílé plavky. Takže pod vodu s tímto určitě ne-e. Plus, s aplikací opatrně, nejlépe v rukavičkách :) (Ok, málokdy jsem si kvůli tomu nasazovala rukavice, ale potom jsem měla červené ruce a šlo to špatně dolů). Ale teda jinak musím říct, že boží barevnej efekt! :) Pro ukázku...
Barva značky Joana-

Nemusíte se bát, že když to není nějakej Loreal, nebo Pallette, tak vám vypadají vlasy, to vůbec ne :) Tuto značku bych nazvala něco jako polskou baleou. Vlasy vám nevypadnou, a barva bude optimální. Zkrátka normální barva na vlasy, ze které vám brada neklesne. Není nejhorší ani barvou, ani výdrží, a ani co se týče ničení vlasů. Prostě průměr, na obarvení vlasů stačí, ale pokud hledáte něco extra, tady cesta nevede :).

Peroxid 6% a melírovací prášek

Toto jsem teda na svojí hlavu přímo nezkoušela, ale barvila jsem si tak svoje clip-in vlasy, které jsem předtím odbarvila (Ne, nedají se nosit.). A musím říct, že kouzlo melírovacího prášku mě teda nějak neoslovilo, a na svoji hlavu bych si to asi nedala. Ani nejde o to ničení vlasů, ale prostě neoslovilo mě to. To už bych si radši dala normální barvu nebo tužidlo. Nenazývá se to melírovacím práškem jen tak pro nic za nic, je opravdu vhodný na melír ale na celou hlavu to za mě určitě ne :)

Sprej s červenými třpytkami a černý sprej


Tyto spreje snad zná každý, prodávají je v každém druhém hračkářství, i v některých kadeřnictvých. Černý jsem si koupila na nějaké melírování a prostě protože se vždycky hodí. A ten třpytivě červený? Holky, to je skvělý způsob jak do vlasů nahnad lesk, s červeným podtónem! :) Tento trik velmi doporučuji. Akorát mě to u této firmy naštvalo, že se mi po pár použití pokazil aplikátor, a sprej mi úplně vytekl. Ale jinak se mi ten efekt červeného lesku moc líbil :).

Maska na oživení červených vlasů Marion

Ano, je vhodná pouze na oživení. Barví úplně minimálně, a toho oživení si pravděpobodně všimnete jen vy. Na vlasech se jinak nechává působit asi 20 minut, je červená, nááááádherně voní, a vlasy naprosto úžasně vyživý. Takže už je to spíše takovej bonus pro červené vlásky, co se týče barvení, ale každopádně výživa super, vůně super, a červené to může jenom pomoc. Takže také k ní mám kladný vztah :) Akorát nemám ráda masky, které se musí nechávat dlouho působit.


Barevný šampon Marion

Můj stálík a první pomoc (teda druhá, hned po tužidle!) při vymývání červené barvičky! Taktéž ho nejspíš všichni znáte. Bez peroxidu, bez amoniaku, krásná ovocná vůně, plus krásně obarvené vlasy za minimální cenu. Červená vypadá zase červeně, a vlasy nejsou přespříliž zatížené. Za mě tyto tónováky vždycky za 1. :)


Dámy, sice už nějakej ten pátek červenou nemám, ale když jsem ji měla, věčně jsem si stěžovala právě na vymývání barvy, špatný lesk, vitalitu vlasů a tak dále. Byl jsem schopná si vlasy barvit i 2krát do měsíce. Jo, byla jsem šílená. Prosim vás, barvu nepoužívejte více jak jednou za měsíc. Stačí si obarvit vlasy jednou, jak se začne barva vymývat, použít tužidlo, jak začnou být větší odrosty- použít tónovací šampon, a barvit až v nejnutnějším případě :). To bohatě stačí. A ačkoliv se jedná o samé levné výrobky, tak mě tedy přepychově stačily. Nákup z tohoto e-shopu se mi tedy rozhodně vyplatil, určitě se na něj mrkněte, najdete spoustu věcí za dobré ceny. Ode mě je to tedy všechno, akorát ještě popřeju hodně štěstí ! :)