.

Prosinec 2012

Střípky z Vánoc- Kristýnka naděluje

29. prosince 2012 v 0:26 | Christeena |  Vlastní tvorba
(Jednou jsem si takhle přivstala)
Článek plný fotek.
Pozdě ale přece, pravý nefalšovaný člávek o Vánocích. Přiznám se, že mi šly nervy kolem, když na každém blogu na mě vyskočil článek na téma "Tak toto jsem dostala pod stromeček". Byla jsem tak převánočněná a předárkovaná, že to není možný. Proto jsem se rozhodla vybočit z řady, a narozdíl napsat o tom, co jsem komu dala já. Protože jsem si letos dala s výběrem záležet. Myslím si, že na Vánocích je jedna z nejhezčích věcí právě to, že máte možnost někoho potěšit. Ten pocit, když někomu uděláte radost je k nezaplacení. A zároveň to můžete využít jako typy na další rok :). Začnu těmi, se kterými jsem si ušpinila ruce.
Tento medvídek byl pro Elišku. Miluje knížky, aikido, anime, a mě pochopitelně :D. Myslím, že pro ni se akorát hodil tento medvídek. Práce s ním byla jeden večer u počítače, zhruba +/-. A myslím, že se Elišce znamenitě líbil :D :)
Návod jsem našla na facebooku. (Mám hezčího :D)

Dále jsem vyráběla scrapbooky. Pro Renču a Lindu. Páč brzy základní škola bude minulostí, my budeme každá někde jinde. A to bych fakt nepřežila, kdyby zapomněly, kdo že je to ta Kikina. Fotky jsou ve špatné kvalitě, ale co. Je to jen na blog.

Tutorial Ombre hair

27. prosince 2012 v 2:01 | Christeena |  Jako z časopisu
Tady přikládám svůj video DIY tutorial jak na ombre vlásky :). Předem chci říct, že dělat ombre na krátkých vlasech je strašná blbost. Tak za prvý to nejde vidět. Za druhé vlasy vypadají opticky ještě kratší. A za třetí to na krátkých vlasech vypadá prostě blbě. Teda, mě se to nelíbí, byla to chyba. Pustila jsem se do toho bez rozmyslu s cílem udělat si na hlavě prostě změnu. Takže návod od krátkovlasé holky pro dlouhovlásky :). O videu můžu říct, že patří mezi ty méně zdařilé. Hlavně díky nedostatku světla (Vlasy jsem měla v té době červené, ne rezavé), třepala se mi ruka, a mám věčně otevřenou držku :D, a taky jsem na to, že to dávám na internet, málo namalovaná. Namůj vkus příliš přirozená. Působím tak mladší :D. Ale jinak to celkem újde. Takovej průměr. Dost kritiky. Už to nebudu dál zdržovat, tu máte videjko :)

Hele lidi opravdu jsem se snažila a dala jsem si s tím práci, jak jen umím a jaké mám možnosti. Budu ráda za pozitivní ohlasy, a s těmi negativními se smířím, protože víc udělat neumím.

Snaha byla, tak aby se ocenila.

25. prosince 2012 v 22:51 | Já |  Skládám rýmy
Seděla jsem ve svým pokojíčku, v uších zase nějaký piano, jak už je u mě zvykem. Mám vyschlo v krku, ale jsem příliš líná, než abych si došla pro pití. Místo toho klasicky sleduju facebook, co je nového. Vedle mě je čerstvě povlečená postel, do nového vánočního zebrovaného povlečení. Mám těžké mastné vlasy, protože jsem chtěla vyzkoušet všechnu kosmetiku z vánoční nadílky najednou. A taky to tak dopadlo. Bezděky se ke mě krade zima z venku, z obýváku se ozývá smích tety a bratrance. A já tu sedím, před sebou koláž z fotek se svými přáteli, marně vzpomínám, co že se to musím ještě učit do školy. V této nostalgicky každému z nás známé chvilce, jsem se rozhodla sesmolit pár veršů. Vlastně, původně jsem chtěla písničku :D, ale vznikly z toho neurčité části čehosi zkaženého, odbytého a smutného... Chtěla jsem napsat něco, co bude drásat srdce, oslovovat davy, ale místo toho je to jako od dítěte. Ještě mě holt čeká spousta práce...


Dárek ode mě pro mě

24. prosince 2012 v 1:39 | Já |  Vlastní tvorba
Nejlepší je, když zvečera,
přepadne tě webkamera,
ústa změníš na kačera,
holka, s tebou se musí do kláštera,
Trapácké památeční klasické photos z webky. Jen abyste měli přehled, co za zjev tady píše :D (Spíš nepíše.). No ne, dneska už ty slavný Vánoce. Mě stejně nejvíc potěší, když má někdo radost z mýho dárku. Letos jsem se dala na hand made a vyplatilo se mi to. Lindulka a Renýsek dostaly scrapbooky, Eliška medvídka. Moc se jim to líbilo a já z nich měla radost. Prej "Je to lepší, než kdybys něco kupovala." :)). Kikina si může pískat. Já jsem dostala 2 tílka, Renča naznala, že můj šatník už opravdu kriticky potřebuje obnovit :D. Obě dost unosím, dobře se mi to hodí. A hand made hrníček "Nemáš křídla a přesto jsi anděl." Škoda, že z něj nemůžu pít, tak si ho alespoň vystavím. Jsem si myslela, kdo ví jak nemám dárky vyřešený, ale postupně zjišťuju kolik mi toho ještě chybí :D. Pozdě.

Piju. Čaj.

20. prosince 2012 v 0:58 | Já |  Co se jinam nacpat nedalo
Všechno co potřebuju je, abys ty potřeboval mě.
V poslední době se toho u mě moc neděje. Města, nakupování dárků, vyrábění dárků (to především), očkování, diskotéka na jednom gymplu, popíjení čajů... No, když jsme u těch čajů.. Slyšeli jste o čaji Pu-erh? Nejenže má divnej název, na něm je divný úplně všechno. Ve zkratce o čaji- napomáhá snižovat cholestelor v krvi, další toxiny a kromě toho slibuje pomoc s redukcí váhy. Řekla mi o tom jedna učitelka (Jogobella). A když už jsem byla v tom městě, tak jsem si ho tak ze zvědavosti koupila. Takže čekejte, a já se podělím jestli opravdu funguje. Voní? Jako staré knihy, nebo taky hlína a ztrouchnivělé dřevo. Chutná? Jako staré knihy, nebo taky hlína a ztrouhnivělé dřevo. Paradoxem je, že na obalu je napsáno "Výrazná zemitá chuť". Bylo by naivní si myslet, že čaj sám o sobě něco zmůže. Tak si hlídám jídelníček, a ty věci okolo. Přesvědčíme se, jestli tento chutný zázrak se mnou něco provede. Co byste chtěli, tento čaj je taky z Číny. Jako všechno.
Pijme čaje a zaručme si pevné zdraví i krásnou postavu. Pijme Pu-erh.
Doporučováno českými učiteli.

Všechen můj čas jinak věnuju vyrábění vánočních dárků. Baví mě to. Trochu se mi to hroutí, ale tak co už :D. Přátelé mě budou mít rádi i tak. A co vy, vyrábíte nebo radši kupujete? A dostáváte radši co?
Jinač jedna teta bude rodit, další je v tom, a já jen čekám, kdo to bude další. Doufám, že ne já. USB od mobilu neboli nabíječka si se mnou hraje na schovku. A už mě to fakt nebaví.

Rozhovor- Šarlota Frantinová

14. prosince 2012 v 14:07 | Já |  Interviews

Šarlotu asi už všichni znáte z letní pecky "Do rána". Je to nadějná šestnáctiltá Pražačka. Původně vůbec neměla být v klipu, ale osud měl asi jiné plány. Nádherně zpívá, ale profesionálně se zpěvu věnovat nechce, na to si zpěvu příliš váží. Ale spíše než zpěvu se hodně věnuje sportu, psychologii, módě nebo zvířatům. A u holek neobvyklé motorky nebo auta. Rodina ji ve zpěvu podporuje. Příjde mi jako zajímavá osobnost, líbí se mi její styl hudby a barva hlasu. Připadá mi jako zajímavá osobnost, co stojí za pozornost :)
(Pro rozhovor rozklikni celý článek)


Milý Ježíšku

12. prosince 2012 v 23:26 | Já |  Skládám rýmy
První koulovačky a válení se ve sněhu mám za sebou. Ze všech stran na nás útočí ten údajnej konec světa, vánoční tlaky, je to vyčerpávající. Zvláště ta zimní melancholie, smutnění, a přemýšlení. Škola..
Milý Ježíšku... Je spoustu věcí, co bych chtěla, na které nemám, nebo je mít nemůžu. Jsou i věci, které chci a mít je budu. Pointa v tomto žvanění je, že o něčem je nejhezčí jen snít :). Kromě obečení, kosmetiky nebo cigaret bych chtěla něco mnohem víc, to, co mi nikdo zaručeně dát nemůže...

Chtěla bych lásku, chtěla bych cit,
chtěla bych štětí, chtěla bych se mít líp.
Chtěla bych zdraví pro mé přátele,
chtěla bych je vidět šťastné a veselé.
Chtěla bych krásu, chtěla bych mír,
chtěla bych, aby zla bylo míň.
Chtěla bych radost, slzy už nikdy nechci vidět,
a fakt bych chtěla umět nezávidět.
Chtěla bych vidět polární zář,
ukázat světu svoji pravou tvář.
Chtěla bych moudrost, té nikdy není dost,
chtěla bych trpělivost, zdá se to jako maličkost.
Chtěla bych sílu, nikdy se nevzdávat,
dělat svět lepším, navzájem si pomáhat,
Chtěla bych víru v lepší zítřky,
pohled dítěte, věřit na skřítky.
Chtěla bych nakrmit hladové,
třeba trochou svíčkové.
Chtěla bych umět odpouštět,
těch věcí je vážně nespočet..
Tak Ježíšku, nachystej si rozpočet.


_______________________________________


Zhluboka se nadechi,
svoje srdce poslechni,
Lásku, pohodu, mír pro všechny.
Vždyť tyto Vánoce nejsou poslední :)


Nechtělo se mi moc přemýšlet, a tak to dopadlo jak to dopadlo. Ale je to jak se říká vod srdce. Mít toto všecho, byla bych ten nejšťastnější člověk plateny. To jsem i teď, to nepopírám. Co na tom záleží... Snad jen, vám tímto všem chci popřát krásnou zimu, dobře prožité Vánoce, a říct, že kabelka od Gucciho není všechno.

Bacha, přichází útok vánočních klišé

4. prosince 2012 v 22:55 | Já |  Dokumenty aneb mapa života
Dnešná den byl fajn. Hlavně díky tomu, že u nás pořádně poprvé zasněžilo. Všichni jsme nad tou krásou vzdychali. Doslova chcípali blahem. Mě ten sníh udělal takovou radost! :) Zimu moc nežeru. Ale dneska mě dostala.

Neuvěřitelný, jak ten čas běží.
Nejdřív léto, teď zas sněží,
Pochopit se to dá ztěží,
a venku stále sněží...
Zítra ve škole děláme Mikuláše. Jdu za čerta, a... těším se. Učím se hrát na kytaru (Byla jsem tam jednou :D), chodím do sboru, učím se do školy, a i když nic není jak dřív, není parta, do které bych vyloženě zapadala, pořád mám svoje lidi, drží se mnou až do konce věků, amen. Tyto věci mě dělají šťastnou. Hah, dnešní hodina plavání s Klumzí. Kurva, to je.. holka :D. Holka, my zdoláme hudební buisness :D. Druhej den kdy jsem plná energie, elánu, taková... já :). Čekám na den, kdy se to zase změní. Vím, že příjde, asi brzy.... Ale teď si s tím hlavu lámat nehodlám. Byl čas, kdy jsem potřebovala podržet já. Teď je řada na mě.
Nechtěla jsem psát, jak jsem si pouštěla vánoční koledy, jak celej byt voněl cukrovím, jak za oknem chumelilo a jak jsem si spálila držku, když jsem ujídala z plechu... Ale.. ono to tak fakt je. První koulovačky. Jes :D...
První sníh. S Renčou, Petrov, 4.12.2012.


Kikouš samozřejmě aktivní :D. Mrzlo nám však všechno, co mrznou může. Ale já si prostě musela pohrát. Možná, že ten svět není tak černej, jak se zdá. Tak ne asi, když je venku bílo.

Bojuješ zbytečně, stejně umřeš.

2. prosince 2012 v 1:03 | Já |  Skládám rýmy
Prej jsem se přestala usmívat,
jako by mě to mělo zajímat.
Čím se to ta holka stala,
dřív dávala teď by už jen brala,
stala se z ní vážně dáma.
Pšt, toto je jen mezi náma.

Že mě mají za kurvu mi nevadí,
protože mě neznají.
Nic nikomu dokazovat nebudu,
ale lásku dávám vždy jen jednomu.


Scrapbook- Odpadky vládnou světu

1. prosince 2012 v 14:49 | Já |  Jako z časopisu

Scrapbook- neboli z anglického něco jako kniha z odpadků. Ano, čtete správně. Odpadky si získaly moje srdce. Rozšiřeje se to rychle po celém světě. Už je i u nás v ČR, takže to zase taková novinka není. Jde o krásně nazdobená rodinná alba. Takže si je oblíbily hlavně hravé maminky na mateřské. Ale neomezuje se to pouze na albumy. Scrapbook může být jakákoliv jiná knížečka, koláž z fotografií, kalendáře, pozvánky, prostě cokoliv... Teenageři by si tak mohli udělat hezky originálně knížku vzpomínek. Úžasný typ na originální dárek. Vypadá to totiž úplně kouzelně. Je to pěkná piplačka. Ale krásně se na to dívá. Dělají se i přes PC, ale to už podle mě ztrácí to svoje kouzlo. Nejkrásnější je po domácku vyrobený scrapbook.
Jestliže si chcete vyrobit celé album, nejčastěji se používá právě rozměr 30x30. Neptejte se proč. Pro pravý scrap je potřeba spešl papír. Protože prej jinej by časem zežloutl. To říkali v Radách ptáka Loskutáka. Takže žádnej můj výmysl. Zajímavé papíry pro sracbooking najdeme zde- http://www.scrapbook.cz/. Nademe tak i samolepky a ostatní ozdobičky. Odkaz na rady ptáka Loskutáka.
Dále potřebujeme fotografie, nůžky, lepidlo, ozdobičky na papír a hlavně všechnu fantazii co máte. A trpělivost. Dál už to je jen na vás. Inspiraci najdete úplně všude. Potom si rovrhněte kde bude jaká fotka, obrázek, výstřižek, nápis, a jaké použijete barvy. A potom vrstvíte koláž. Pěkný podrobný návod najdete tady.

I tato knížečka vypadá moc pěkně. Ačkoliv je růžová, a trochu kýč.