.

Červen 2012

Školní nostalgie

30. června 2012 v 23:09 | Já |  Dokumenty aneb mapa života
Achjoo, zase prázdniny. Potom už nás čeká poslední rok, poslední vánoce, poslední soutěže, poslední ples, rozlučák, slzy... Chtěla bych bejt osmákem navždycky. Bylo to skvělý, jeden z nejlepších roků na škole. A o prázdninách se všichni odcizíme. Jinak, chtěla bych tady shrnout něco co se mi za tento školní rok událo. Hodně jsme změnila názory, zase o něco vyrostla a dospěla. Rozpadlo se mi přátelství (Ono už stejně bylo tak nějak rozpadený) a zase našla nový. Zamilovala se, odmilovala se, moje první zkušenosti, obarvila jsem si vlasy, našla si partu a pak zase částečně ztratila, jen ty nejbližší Renču a Lindu mám doteď. Nezdá se to, ale byl to hodně velkej kus cesty. Letos jsme se ve škole vážně snažila. A jsem hrdá na to, co jsme společně s děckama dokázali, a jsem Bohu vděčná za podporu.


Jak na zářivé červené vlasy

29. června 2012 v 15:19 | Já |  Jako z časopisu
Spoustu lidí chce jít na červeno, nebo už naopak je. Většinou touží po zářivé červené, jako na obrázku. Slečny, které toho moc o barvení neví, trpí jedním velkým omylem. "Joo, naplácám si na moje tmavě hnědé vlasy zářivě červenou, co mi vydrží 4 týdny a basta." Omyl dámy. Jelikož mám červenou už nějakej ten pátek, prozradím vám tajemství. Fotky, kde mají slečny zářivé červené vlasy jsou upravované, nebo focené hned po barvení, kdy je barva nejúčinější. Uvědomte si, že obarvit si hlavu na červeno vám zajistí novou práci ve vašem životě. Musíte se o ni starat, vrážet do ní čas a investice, které se ne vždy vrátí zpět. Hodně si toho odpírat, o tom později. Ale existují alespoň nějaké ty způsoby, jak docílit co nejpestřejší červené.

Odbarvené vlasy

Úplně ideální základ je blond. Na té bude zářit všechno. Jak barva, tak barevný šampon, tužidla, laky, křídy, krepák...

Barva/Barevný šampon/Henna

Barva- Musíme přihlédnout na to, jestli už vlasy byly někdy barvené. Jestliže ano, tak barva nechytne dost dobře, protože se už nebude moci dost zažrat do vlasů. I přesto, nevězte hlavu, není to pravidlem. Barva mi vydržela výrazná (Na nespočetkrát barvených vlasech) asi 6 umytí. A to jsem měla tu kvalitnější (nebo alespoň dražší). A vymývá se stejně. Bezpochyby jsou nejlepší barvy, co používají kadeřnice, ale nejenže jsou drahé, ale taky se těžko shání, pokud vůbec sehnat jdou. Vyzkoušela jsem snad všechny drogérkové barvy a nakonec se mi nejvíc osvědčila- Palette intensive colour creme. Na obalu nic moc, ale na vlasech je pěkná a hlavně nejvíc z drogérkových barev vydrží.
Barevný šampon- Chytá nádherně na odbarvených vláskách! Opět jsem měla palette. S tou červenou jsem byla nejspokojenější, ale krásná zářivá mi vydržela 2 umytí. Kromě toho šampony se sice vymývají, ale rozhodně se mi ještě nikdy nevymily úplně. Vlasy mi zůstaly narezezlé, a odrosty jsem měla stejně. Takže kdo počítá s tím, že si koupí barevnej šampon, vymyje se a je za vodou, zase špatně. Protože i barevné šampony (palette) obsahují peroxid (6%).

Henna- Červenou jsem právě nezkoušela. Avšak na blond chytne určitě výrazněji. Nicméně, neřekla bych, že přímo zářivě. A pamatuj si, že když si jednou obarvíš vlasy hennou, už ti tam nechytne žádná pernamentní barva! Ale je rozhodně nejšetrnější a nejpřirozenější způsob. Řekla bych, že vznikne spíš taková decentní červená.
(henna)
Já bych osobně volila barvení barvou. Protože jestli si budete chtít udržet zářivou červenou, tak šampon budete muset stejně jednou použít. Asi jste si všimli, že barva ani šampon nevydrží věčně, takže by to chtělo něco na oživení barvy (Kromě toho ty jdou používat i na blond vlasy, pro dočasnou změnu). Jsou různé "oživováky", něco málo znám, a tak jsem se rozhodla vám k nim něco připsat.

OŽIVENÍ

Červené tužidlo: Na blond vlasy chytá dobře, a může vydržet až 3-4 umytí. A tak by mělo oživit i červenovlásku. (Používá a doporučuje Nami Michiyo) Nemám s ním ale zkušenosti.
(Tužidlo)
Červený krepový papír- Stačí jenom vzít krepák, namočit ho, a přitisknout na pramen. Ale jak asi musí vypadat vaše ruce, nepochybně voda odkapává na zem. Chytá málo i na blond. Ale je asi nejlevnější řešení.
Červené laky na vlasy- Laky se hodí spíš jen pro barvení pramínků. Protože slepují, nebo naopak barví oblečení. Lakům už moc nevěřím. Lak není špatnej, ale rozhodně ne na celou hlavu.
Manic panic, directions...- Tyto dvě značky o kterých vím, jsou značky, které vyrábí výrazné barvy na vlasy, ale zdají se mi dost drahé. Jsou jen dočasné a vydrží na hlavě asi 6 umytí a to bez pužití peroxidu. Dají se sehnat na netu, nebo v kadeřnických potřebách, ale na ty bych moc nespoléhala. Nicméně mají samé pozitivní ohlasy.
Šampony za 25,- - Barevné levné šampony nepovažuju ani za nějaké ničení vlasů. Najdete je v místní drogerii za pár kaček. A chytají.. no jakž takž. Třeba na pallete to nemá ale na oživení to stačí. U nás v tetě nebo jasmínu je pořídím od firmy Marion.
Přírodní cesta- Odvar z kořene rebarbory (150 g), který se ještě navíc převařuje v 0,5 l nesladkého vína. Poté, když se odpaří 1/2 vody, tak tím potřeme vlasy a necháme volně zaschnout. Nezkoušela jsem, na bylinky si moc nepotrpím, ale můžete to zkusit.

UMÝVÁNÍ

Máte rádi teplou sprchu? Já taky. Ale jesliže si chcete udržet pěknou barvičku, musíte teplou vodu vyměnit za vlažnou, trochu chladnější vodu. Kromě toho, jestli chcete mít barvičku opravdu dlouho krásnou, zapomeňte na každodenní mytí vlasů. Optimálně se radí maximálně 2 krát týdně. Vím, že vlasy jsou barvené, ale můžou sebou nést i jiné postižení. Ale až budete vybírat mezi šamponem proti lupům nebo pro barvené vlasy, zvolte si ten pro barvené vlasy. Všechno je to jen a jen o barvě.

PÉČE "PO"

Tvoje vlasy budou vypadat příšerně. Pokud nejsi blondýna, pravděpobodně budeš odbarvovat, dále barvit, dobarvovat, žehlení, atd. Proto prosímtě nepodceňuj péči po umytí vlasů. Používej různé olejíčky, masky, krystaly, vyživující spreje a tak dál. Účelem není mít mastný vlasy, ale zdravý, nebo aspoň to co z nich zbylo.

Toto jsou moje zkušenosti a ještě něco z netu. O dalších způsobech barvení už nevím, ale věřím, že vám by mohlo pomoci alespoň toto. Ono mít zářivou červenou stojí práci, ale stojí za to. Jinak bych na to oživování nejspíš používala to tužidlo, je nejlevnější a funguje.
Chvíle, kdy myslíš na smrt

25. června 2012 v 23:38 | Já |  Co se jinam nacpat nedalo
Chvíle, kdy i ta největší depka zdála by se veselá,
chvíle, kdy v tobě pohřbili anděla.
Příjde, proto si teď zapiš za uši,
že myšlenky na smrt ti nesluší.

Bez ohledu na to kdo si to přečte

24. června 2012 v 22:41 | Já |  Skládám rýmy
Dneska jsem zjistila, že mi levitují vlasy, nic moc potěšující zpráva. A jinak fajné den venku... A tak nějak všechno.. Je tu pár vět, co chci říct. Není to přímo básnička, ale potřebovala jsem popsat, co citím. Ale život jde dál, a já musím fungovat, bez ohledu na to, s kým chodí ven. Bez ohledu na to všechno, píšu se svýho prohnilího srdce.

Jsem šťastná, protože jsi ty,
taková ta zlá hra na city.
Ani nevím, co mě k němu přitahuje,
asi, že je fajn a taky se nevytahuje.
Kurva, já jsem tady ty... skřete,
nejspíš si mě se sloupem plete.
Jo, já vím, že chceš jinou,
v hrudi se mi něco láme, ou...

Nostalgie

24. června 2012 v 14:36 | Já |  Co se jinam nacpat nedalo
Tak se mi už vrátili z výletu. Ačkoliv jsou tu, pořád mi něco chybí. A už jsem zjistila co, možná jestli si někdo pamatuje, tak 3 měsíce zpátky jsem psala, jak jsme na molďáku, jak sme úžasní, a že jsme super parta. Byli jsme. Není to co to bývalo. Já jsem žila hlavně pro ně. A pak přišel fotbal, on, a zase jsem měla novej smysl. Ale blíží se prázdniny, a zase se rozpadneme... Děsí mě to, a mám nějaký depky... Nechápu, proč se s mnoi vlastně ostatní baví. A taky si začínám připadat strašně ošklivá. Ale bojuju. Často myslím na smrt.
Jinak mi připadá jako strašná škoda, že si lidé už neposílají dopisy! Hrabala jsem se ve starých věceh (a přiznám se že nejen ve svých) a našla jsem takové vykopávky z roku 2009. Neměla jsem počítač, bylo mi 10-11, mojí nejlepší kamarádkou byla Jana. Pamatuju si, že jsem bez ní bývala úplně ztracená (Mám to plně debilně udělaný v tom, že pořád musím být na někom závislá, nebo to už fakt nechápu). Dneska je všechno jinak, ale když si přičichnete k tomu všemu, jakobyste se vrátili o pár let zpět, do let štěstí. Je to strašně krásný, a o to víc mě mrzí, že teďka už se dopisy posílají akorát tak na mail. Už jsem tak trochu pochopila, že pro někoho kus papíru může znamenat hodně..
Protože všechny ty kousky papíru jsem si pečlivě schvovávala, a teď jsem ráda.

Picaso

19. června 2012 v 23:23 | Já |  Vlastní tvorba
Bezvýznamně sedící v temnotě, plná myšlenek a v uších Elány. Trochu osamnělá, trochu zabouchlá a trocha sentimentální. Je mi líto, že jsem nejela na školní výlet, cítím se tu jako by mě opustil celý svět, bez své třídy a vlastně celé školy. Teda, až na Lindu, ta je tu v Brně se mnou. Ale jsem nachcípaná tak jsem doma. Začala jsem znova malovat. Maluju protože mě to baví, super u toho zabiju čas, ale neumím to jak bych si představovala. Tak bez zbytečného protahování vám to sem dám, a hnedka pod to napíšu, co si o tom myslím :D
Načrtek
Nápad přejat od umělkyně http://k-magicalblog.blog.cz/.

Jsem jenom vačice

18. června 2012 v 0:50 | Já
Toto není jen narcistickej článek plenej egoistickej a upravenejch fotek, i když trochu jo. Čím začít.. Asi v prvé řadě vám musím říct, že mě mrzí, že nejedu na školní výlet. Touto dobou bych jistě sladce spinkala celá natěšená. Jenže mojí mamince se náramně hodilo, že jsem nemocná a tak mi to zatrhla. Skutečný důvod vidím ale úplně jinde. Na rovinu, myslím, že bych ten výlet zvládla, i třeba s teplotou. Ona je opačného názoru. Fakt mě to mrzí, že nemůžu jet, vážně jsem se těšila... Proboha, oni vážně budou tančit ploužáky beze mně? Jestli budou hrát fotbal, budou si muset jinýho brankáře? No ne, vážně tam budou mít vodní bitku? Shit. Jo, fakt to tam tak bude. Koneckonců, týden v posteli a cucání coldrexu taky nevypadá špatně ne? Jo, vypadá. Ale co se dá dělat, nemyslím, že tento týden bude vážně tak strašný.

Stanovačka 2012

17. června 2012 v 3:50 | Já |  Zažila jsem
Deníček: Moje tělo prožívá nějaký bolavý období. Jak jsem trenovala v malých botách, tak sem se tak dívala a zjistila jsem, že mám na palcích pod nehtama modráky, proto mě tak bolí. Taky mám natažené celé tělo, ale to všichni z fotbalu. A teď jsem ještě luxusně nachlazená. Nebyla by to taková věda, kdybychom v pondělí nejeli na šk. výlet.
V pátek jsem vztávala v 6, kvůli rannímu trenalu. Už ten den jsem mluvila přes nos. Ten byl hodně zaměřený na fyzičku, moc to nezvládám ale bavil mě. Ve škole ten byla strašná nuda, a pořád se něvědělo kdo půjde na tu stanovačku. Inu, stanovačka se pořádá jednou za rok u Syslíka (Kámoše ze třídy, kterej má jako jedinej zahradu, páč sme Brňáci). V těláku si ke mě přisedl Míťa a dal mu šňupací tabák. Zkoušela jsem to poprvé, bylo to hustý. Pak byl ještě odpolední trénink, ale přišlo jen 8 lidí, a 2 trenéři. Všichni byli bolaví, a navíc mi chytání vůbec nešlo, takže mě to ani nebavilo. Bylo to celkem demotivující. A nyní ačkoliv jsem ještě netušila, že to bude tak super, jsme se začali chystat na tu stanovačku. Takže jen tak ve "zkratce".

FC MOLĎÁK

14. června 2012 v 21:43 | Já |  Dokumenty aneb mapa života
Jak jsem říkala, že máme ten fotbalovej klub, tak něco málo o něm. Molďák- to je název pro hřiště na ulici Moldavská, nikdo mu jinak neřekne. A jelikož se teďka okolo trenálů točí můj nynější život, tak píšu spíš na webové stránky klubu-
Takové opravdové oficiální trenáli, ačkoliv jsem chodila chytat už dlouho, byly zatím 2, zítra je třetí. Jsem z toho nadšená! Příjde tam tak 15 lidí, a kamoši nás to učí. Zvlášť ostatní a já :D. Protože jsem golman(ka), takže dělám jiné cviky než ostatní. Předevčírem jsme měli 2 hodiny, a skončilo to strašnou debatou o tom, že kamoš nás chtěl přestat trenovat. Byli jsme tak strašně moc naštvaní! Naštěstí si to rozmyslel. Dneska to bylo celou dobu super, všechno šlo. Trénink celkově měl 3 hodiny. A zase to skončilo debilní debatou, páč kamoš chtěl ještě udělat klub basketu, a to jsme všichni ostatní odpískali.

Sharkass & MC Ondra

13. června 2012 v 22:38 | Já
Když si vezmete, že takovej freestyle jedete z hlavy jen tak na fleku...
I lova Sharkass!!!
Zbožňuju tu holku. Je úžasná, takové stěry. Nevymyslela bych. Je originální a za to si ji cením.