.

Září 2011

Oči jako manga

30. září 2011 v 9:59 | Já |  Jako z časopisu
Už je to dávno co jsem na krasna.cz četla článek s názvem "Staň se mrkací panenkou". A není to zas tak dávno, co jsem si začala jen tak pro radost kreslit manga. A čím se manga vyzačují? Tou svojí roztomilostí, kterou jim zaručují ty jejich veliký očička. A v této dávné kombinaci jsem opět začala po něčem toužit. Ano, po circle lenses.

Jsou v Asii velice oblíbené a hodně asiatkám pomáhají ve zvětšování a zvýrazňování očí. Avšak v česku jsem žádné čočky přímo pod tímto názvem nenašla. Ale v e-shopu barevnecocky.eu jsem našla jim velice podobné a mám pocit že v ČR nic podobnějšího nenajdete. Mají větší průměr než normální čočky a to společně s černým kroužkem okolo dělá efekt zvětšených očí. Jejich výdrž se uvádí 1 rok. Ale co mi na nich vadí je jejich cena 879Kč.
Spousty lidí říkají, že tyto čočky jsou zdravý nebezpečné. Je pravda, že jsou méně prodyšné než normálí čočky, ale autorka článku na krásné uvádí, že na každodenní nošení do školy bych je mohla klidně nosit.
Myslela jsem si, že si koupte prostě čočky a bude. Ale k nim si ještě musíte koupit roztok, aby vám nedráždily oko. Ale to není už zas takový problém.Prodávají se i s mnoha zajímavými motivi.

A spolu s umělémy řasy, vám zaručí nepřehlédnutelný pohled manga postaviček. Ale to vám zaručí i bez nich. Ty čočky se mi strašně líbí, a až dostanu kapesné už rozhodně vím co s nima. Ale tak trochu si v té své palici říkám, jestli to není zbytečné. A jestli mi nějaký čočky pomůžou od mích komplexů. Nebo to je jen další zbytečnost. Příjdu si strašně umělá. Doma vlastním vlasy clip-in, jednu dobu jsem nosila i gelové nehty... Ale na druhou stranu, mé oči jsou nevýrazné a když se už skoro nemaluju, a ty příčesky skoro vůbec nenosím... V poslední době si prostě udělám drdol, napiplám řasenku a jdu. To bylo kdysi nemyslitelné, tak snad nebudu tak umělá.
Líbí se mi dvě, a jestli si je objednám, chtěla bych po vás radu, které jsou hezčí :)

Koupili byste si je?

Manga

29. září 2011 v 13:39 | Já |  Zaujalo mě
Manga, anime... Kdo by neznal legendárního Naruta nebo pokémony? Ty obrázky jsou prostě boží. Našla jsem je vlastně úplně náhodou. Hledala jsem jedno umění, která prováděla jedna dívka na ulici a mě se líbilo, tak jsem se ho snažila najít i na youtubku. A přes mnoho odkazů jsem narazila na jeden kanál Mark Crilley
(Můj výtvor)

Deníček

28. září 2011 v 12:22 | Já |  Jako z časopisu
Je kouzelná věc, co každý obdivuje, ale málo lidí jej baví psát. Střípky života, všechny tajemství, fotky, zážitky, lásky, pocity... Už odmalička mě deníčky fascinují. Člověk má plnou hlavu představ, nevyřčených tajemství, pocitů... Nemá je kam ukrýt, ani jak uchovat. Asi před dvěmi lety, jsem měla deník. Psala jsem si to, co si myslím o ostatnícha nejen o tom až mi ho jednou spolužák našel. Trapas to byl, to vám řeknu. A tak jsem začala psát na blog. Jenomže, po čase se ze soukromé záležitosti stal celkem veřejný deník. Pro mé kamarády, známé a nejen pro ty. A tak se postupně začalo psaní deníku omezovat. Už nemůžete jen tak psát co si myslíte, co a proč cítíte nebo děláte. A musíte respektovat ty co na blog chodí a nepsat nesmyslné dlouhé články o tom, jak je život nespravedlivej nebo naopak úžasnej. A né všechno se taky na blog hodí. Myslím, že třeba málokterá holka by se chtěla blogu svěřovat na férovku bez anonimity o všem ohledně kluků. Kam tedy zapisovat své trápení zábavněji, svobodněji a bez strachu z přečtení?

Hkoubkové čištění pleti

27. září 2011 v 12:00 | Já |  Jako z časopisu
Ne každéme se chce táhnout až ke kosmetičce. Proto jsem se rozhodla sem dát fotonávod jak na to. Ušetřit nějaké penízky a v pohodlí domova se samoobsloužit v deštivé nabídce podzimu. O co vás žádám je to, nekritizovat kvalitu fotek, ano já vím, fotit večer při umělém světle a ještě ke všemu fotit sama není nic moc, ale také nic jednoduchého a v tomto "oboru" jsem teprv batole.
1) Na pleť nejdříve naneseme krém, který necháme 1-2 minuty působit na rozpuštění všech líčidel a nečistot. Krém potom setřeme čitým tamponkem.


Henna-Barva na řasy a obočí

26. září 2011 v 12:00 | Já |  Jako z časopisu
Puberta, období plné změn a objevování. Ano to sedí. Zvládla jsem dvě mouhy jednou ranou. Objevila jsem hennu barvu na řasy a obočí a ihned jsem ji musela vyzkoušet pro co největší změnu :D Začalo to tím, že chci být strašně blondýna. A tak jsem se rozhodla obarvit řasy a obočí na světle hnědou. Nebyl to dobrý nápad, protože obočí jsem sice měla hnědé ale tmavě. Páč všechny barvy na obočí, které se většinou prodávají v černé nebo hnědé variantě jsou určené ke ztmavování. Kdo chce obočí zesvětlit má buď smůlu, nebo může použít zesvětlovač nebo si zajít do salonu, kde to dělají.

(Tuto jsem použila na obočí)

Avšak tato henna není 100% přírodní. V tomto malé balíčku (prodávají se i ve větším) se nachází "zkumavka" s hennou a malá tabletka peroxidu. Peroxid se rozpustí v malé lžičce vody a přisype se henna. Zamíchá a pomocí vatové tyčinky nanáší. Aby se neobarvila nežádoucí kůže nebo části okolo obočí, musíme je natřít krémem. Prodávají ji od různých firem, ale pro všechny čerty jsem v "celém" Brně našla pouze tuto. Toto malé balení stojí pouhých 25 kč v drogerii teta.

(Černou jsem si obarvila řasy)
Bomba! Víte, ono většina řas většinou jsou dlouhé, a my si je řasenkami jenom dobarvujeme. A tak jsem si je obarvila. Výsledek není sice u mě nějaký světoborný, ale řasy jsou výraznější. Akorát po dvou týdnech barva sleze, a já si je budu muset na barvit znova.
Toto by bylo shrnutí všeho, co o henně jako barva na řasy a obočí vím. Snad se vám to bude hodit ;)

Jízda k nezaplacení

25. září 2011 v 13:38 | Já |  Vymýšlím si
Na uších sluchátka, v nich mi hraje ten nejlepší song Papi. Na sobě podzimní ohoz a v rukou mě hřeje taška, ve které ukrývám novou barvu na vlasy. Usměje se na mě nějaký kluk, hezký řekla bych, a tak mu úsměv oplatím. Kdo by se nesmál když za chvíly bude mít hlavu jako Miley Cyrus? Za chviličku pojede šalina a já se nemůžu dočkat jako malé dítě až Ježíšek přinese nadílku, až si obarvím hlavu. Někdo mi poklepe na rameno. "Ahoj, jedeš osmičkou?" "Jo, a ty?" odpovím tomu, opovážlivci, aniž bych se zaobírala představou proč to chce vědět. Jako by to nebylo podstatné. Líbil se mi. "Jé, já taky, tak můžeme jet spolu." " Tak jo." usměju se. Kdo by se nesmál v takové chvíly? Rozhovor pokračoval. Přes otázky odkaď kam jedeš, až po nepochopenou diskriminaci holubů.
Než přijela šalina. Byl v pohodě a byla s ním sranda. Jeden z mála případů, kdy nejsem bloklá a dokázala jsem se s ním chovat normálně. On totiž byl normální. No, jak se to vezme. Řešily jsme hlouposti ale i vážné věci. Jízda utekla příliž rychle. Přesvědčil mě, abych si tu hlavu nebarvila. Stáli jsme blízko u sebe. Ta jízda neměla nikdy skončit. Když jsme se loučili dostala jsem obyčejnou pusu, a větu " Tak zase zítra v šalině." společně s jeho šibalským úsměvem. Smutně jsem pozorovala jsem se ztrácí v dálce. Od té doby jsem toho kluka už v životě neviděla.


Happyhair

24. září 2011 v 21:19 | Já |  Jako z časopisu
Ne každý má rád všednost a neoriginalitu. Jak ve stylu tak ve vlasech. A hlavně ne my holky, co jsme krásné a neodolatelé za každé situace. Vlasy jsou naše pomyslné korunka a já osobně miluju změny. Jenže ne každé změna je k lepšímu takže si musíme nazkoušet, jak by to vypadalo. O prázdninách jsem vášnivě toužila po černém havraním háru, naopak dne toužím po zlaté bledé hnědé. K dobrému rozhodnutí se potřebujeme vidět dříve než je pozdě.
A k tomu nám dobře poslouží tento program: http://ucesy-cz.happyhair.cz/ . Vložíte tam svoji fotku, potřebně si ji tam upravíte. A potom hurá do vyrábění :) Program vás dokáže i namalovat. Můžete si vyzkoušet různé účesy hvězd a extravagantní styly. Ale i účesy na běžné nošení :)Je to zábava a u toho programu vydržíte tvořit opravdu dlouho ;D

Ve stylu hvězd:


Pomůžete mi prosím vybrat ten pravý? :)
Tento účes více méně mám, teď bych ráda vybrala barvu :)Na Ewě a Renča hajá

24. září 2011 v 11:51 | Já |  Dokumenty aneb mapa života
Úvodem bych chtěla říct, že vůbec nechápu tu poslední nechuť k psaní. Nebo spíše, chuť by byla, ale než se k tomu dostanu, už je konec dne, musím dělat úkoly a jít spát. Tento týden jsem si několikrát barvila hlavu na světlou, ale nechytlo mi to ani jednou. Chodila často do města, koupila si triko atd. A tak nějak ani nestálo za řeč sem něco psát. Až na včerejšek...

Minulost se opakuje

24. září 2011 v 8:59 | Já |  Skládám rýmy
Tento krátký život,
nežiju jen tak bez nehod.
Pravdou ale zůstane,
že minulost se opakuje.
Je jedno jestli se o sebe starám,
Je jedno jak na sebe dbám.
Jediné co vím je,
že minulost se opakuje.

Money

21. září 2011 v 20:47 | Já |  Hodně přemýšlím
Penízky. Pro mě malou fiflenku z města velmi podstatná to věc. Nákupy, nákupy a nákupy. Ano, jsem shopaholic. Když se mě někdo zeptá na budoucnost, v mých představách mám rovnou dvě. Jednu tu, o které chci vždycky jenom snít a představovat si, jaké to asi je, mít pouze pro začátek kabelku LV. Bydlet ve ville u moře, vymetat párty a však to znáte. Prostě zazobaný život na vysoké noze.